درباره اپل

شرکت اپل (Apple Inc) در زمینه ی طراحی و ساخت لوازم الکترونیکی و نرم‌افزارکامپیوتر فعالیت می‌کند.این شرکت، چند ملیتی آمریکایی است که ابتدا با نام شرکت کامپیوتری اپل (Apple Computer Inc) درایالت کالیفرنیا، در  کشور آمریکا تأسیس شد.

شرکت اپل در دهه ی هفتاد میلادی ریزرایانه‌های اپلI، اپلII، اپل III و بعد از آن مکینتاش را به بازار معرفی کرد و به گسترش نوعی رایانه شخصی کمک فراوانی کرد.

آیپد، آی‌مک، مک بوک، آی پاد، آیفون، اپل واچ، اپل تی وی، ایرپاد و هوم پاد از محصولات سخت‌افزاری شرکت اپل می باشد. شرکت اپل به تولید سخت‌افزارهای نوین و طراحی صحیح مشهور است.

شرکت اپل نرم افزار هایی از جمله : آی‌تونز، آی‌لایف، آی ورک و سیستم‌عامل مک اواس ده برای رایانه های اپل نیز تولید کرده است.

استیو جابز مدیر اجرایی شرکت اپل بوده‌ است.جابز یک ماه قبل از مرگش از ریاست کناره‌گیری کرد و تیم کوک ریاست شرکت اپل را بر عهده گرفت. استیو جابز به همراه استیو وزنیاک و رونالد وین این شرکت را بنیانگذاری کردند.در کمتر از دو هفته پس از تأسیس شرکت رونالد وین سهام خود را به وزنیاک و جابز واگذار کرد .

تحسین شده‌ترین شرکت فناوری اطلاعات در جهان برای دهمین سال متوالی در سال ۲۰۱۷ به شرکت اپل اختصاص داده شد.

از سمت مجله فوربز یکی از معروف ترین مجله‌های اقتصادی آمریکا و جهان برای هشتمین سال پیاپی (از سال ۲۰۱۱ تا سال ۲۰۱۸) شرکت اپل با ارزش‌ترین برند جهان انتخاب شد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *